Ko es daru nepareizi?
13. augusts, 2024 pl. 12:29,
Nav komentāru
Viena no grāmatām, pie kuras atgriežos atkal un atkal, ir Morgana Hauzela “Naudas psiholoģija”.
Šeit ir viens citāts. (Tas iedvesmo domāt ne vien par naudu, bet arī par darbu). “Kad pievēršam īpašu uzmanību savu elku un paraugu panākumiem, mēs piemirstam, ka viņu ieguvumus devis neliels procents no tā, ko viņi ir darījuši. Tāpēc mūsu pašu izgāšanās, zaudējumi un sarežģījumi liek domāt, ka kaut ko darām nepareizi. Taču iespējams, ka mēs kļūdāmies vai mums ir gandrīz taisnība, tieši tāpat kā dižajiem meistariem. Viņi visticamāk rīkojās pareizāk, kad viņiem bija taisnība, taču kļūdījās tikpat bieži kā jūs un es.”
Ko man tas māca?
Iecietību pret kļūdām? Vai uzmanību (lielu un mierīgu uzmanību pret visiem tiem momentiem, kas var izrādīties veiksme un izrāviens)?
Diendienā satieku cilvēkus, kas ar patiku atceras pagātnes panākumus un veiksmes un – kas varbūt ir dīvaini – ar patiku atceras arī kļūdas un izgāšanos.
Jautājums ir: ar kādiem vārdiem, stāstiem un jūtām tu atcerēsies šo brīdi, šo mēnesi, šo gadu, šo posmu savā dzīvē? Ko šobrīd tu dari pareizi? Vai esi pareizajā vietā un laikā? Vai šobrīd tavi darbi veido iedīgļus tavai veiksmei?
Un vai tu spēsi sev piedot arī kļūdas un neveiksmes un (ar smaidu) izbaudīt vismaz savas atmiņas par tām?